Zobacz jak przebiega rekrutacja na pracę w Niemczech. w firmie AVORIA !
Open
X

Rekrutacja.

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech można znaleźć na wielu różnych portalach oraz forach ogłoszeniowych, różnie jednak bywa z ich organizacją i legalnością tego typu miejsc pracy. Lista osób, które wyjechały do pracy do Niemiec czy innego kraju i później miały z tego tytułu kłopoty jest całkiem spora. Mimo wszystko tego typu wyjazdy wciąż cieszą się dużą popularnością, co wynika głównie z obiecywanych na miejscu zarobków.

Certyfikowana agencja opiekunek Avoria to firma, która na pierwszym miejscu stawia swoich pracowników, dbając o to, żeby każda zdecydowana na wyjazd do Niemiec osoba przez cały czas trwania pracy czuła się na miejscu w pełni bezpiecznie i komfortowo.

Opieka w Niemczech (praca) – jak aplikować?

Biorąc pod uwagę doświadczenie jakie mamy w organizowaniu wyjazdów dla naszych pracowników do Niemiec, zadbaliśmy o to, żeby maksymalnie usprawnić wszystkie formalności organizacyjne, tak żeby cała rekrutacja była od samego początku bardzo przejrzystą. Z tego samego względu wzięliśmy na siebie obowiązek zorganizowania transportu do Niemiec oraz powrotu do Polski po skończeniu umowy.

Jak więc wygląda rekrutacja na stanowisko opiekuna zagranicznego? Staraliśmy się maksymalnie uprościć cały proces rekrutacyjny, dlatego zdecydowaliśmy się zapewnić naszym kandydatom trzy sposoby aplikacji, dzięki czemu każdy kandydat może wybrać taki, który jest zgodny z jego preferencjami. Aktualnie na stanowisko opiekunki osób starszych w Niemczech można aplikować telefonicznie, mailowo lub korzystając ze specjalnego formularza kontaktowego.

Praca jako opiekunka w Niemczech – przebieg rekrutacji

Niezależnie od tego jaki sposób aplikacji wybierzemy, kolejnym etapem jest rozmowa telefoniczna, w czasie której zależy nam na tym, żeby jak najlepiej poznać naszego przyszłego pracownika. Czego można się spodziewać na telefonicznej rozmowie kwalifikacyjnej? Przede wszystkim będzie nam zależało na tym, żeby zweryfikować stopień znajomości języka niemieckiego oraz uzyskać niezbędne informacje na temat doświadczenia oraz kompetencji posiadanych przez kandydata oraz zweryfikować jego dyspozycyjność i możliwe preferencje, jeśli chodzi o stan psychiczny oraz fizyczny podopiecznego. W żadnym wypadku nie wysyłamy naszych pracowników do osób, których oni wcześniej nie zaakceptowali. Oznacza to, że każdy z opiekunów przed wyjazdem i przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy zostaje zapoznany z profilami podopiecznych, dla których szukamy opiekunów. Wierzymy, że taki sposób działania pozwali nam jak najlepiej dobrać niemieckim podopiecznym naszych opiekunów. Wybraliśmy taki sposób działania, wiedząc że nasi pracownicy mogą posiadać różnego rodzaju preferencje czy też doświadczenia z podopiecznymi cierpiącym na konkretne schorzenia.

Kolejnym etapem rekrutacji jest wypełnienia oraz odesłanie kwestionariusza kandydata na opiekuna – można to zrobić za pomocą maila, pocztę lub zdecydować się na wypełnienie go w formie kwestionariusza online. Gdy będziemy posiadać wszystkie dane, przejrzymy naszą bazę ofert i postaramy się dopasować doświadczenie, wymagania oraz możliwości językowe naszych opiekunów do konkretnych podopiecznych, wtedy też jeden z naszych rekruterów zadzwoni i poinformuję zainteresowane osoby, przedstawiając im wybrane oferty pracy dla opiekunek w Niemczech. Gdy kandydat zdecyduję się na podjęcie pracy jako opiekunka osób starszych Niemcy, przygotujemy stosowną umowę i przesyłamy ją pocztą na wskazany przez kandydata adres, następnie zaś zajmujemy się zorganizowaniem transportu i przekazujemy opiekunowi wszystkie informacje dotyczące jego przyszłego podopiecznego oraz jego rodziny.

Opieka w Niemczech – praca dająca satysfakcję

Wierzymy, że za pełne zadowolenie naszych pracowników odpowiada między innymi ich komfort pracy, w czym zawierają się też kwestie językowe, dlatego też kilka razy do roku organizujemy bezpłatne kursy języka niemieckiego dedykowane przyszłym opiekunom pracującym w Niemczech. Zajęcia odbywają się w małych grupach i mają za zadanie przygotowanie przyszłych opiekunów do pracy w Niemczech, dlatego też w dużej mierze skupiają się na słownictwie umożliwiającym podstawową komunikację ze swoim podopiecznym.